- Sosyal Ağlar :
Sesimizi Dünya Alem Duysun!
SesliChat
SİTE DUYURULARI :
  • YORUMLARINIZI BEKLiYORUZ
SOSYAL PAYLASIM :
Mecidiyeköy Metro İstasyonu’nda çalışmalar başlıyor

Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı’ndaki Mecidiyeköy İstasyonu’nun giriş-çıkış alanlarının inşaatı için altyapı çalışmaları, 6 Temmuz Pazartesi günü başlayacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Kabataş-Beşiktaş ve Halkalı-Bahçeşehir uzantılarıyla birlikte İstanbul Metrosu’nun akslarından olan Mecidiyeköy-Mahmutbey Hattı’nın Mecidiyeköy İstasyonu için yapım aşamasına gelindi.

 

Bu kapsamda Büyükdere Caddesi’nin, Aytekin Kotil ve Ortaklar caddeleri arasında kalan kesimindeki trafik akışı, kısmi şerit daraltmaları yapılarak sağlanacak. Yayaların emniyetli geçişi ile iş yeri ve binalara erişim içinse geçiş koridorları oluşturulacak.

Çalışmaların 60 günde tamamlanması hedeflenen Mecidiyeköy-Mahmutbey hattı, saatte 70 bin yolcu taşıyacak. Bu hat, daha sonra yapımı devam eden Beşiktaş-Kabataş ve ihale hazırlıkları süren Halkalı-Bahçeşehir metrolarıyla birleştirilecek.

 

Yeni metro hattı ile ulaşım süreleri şöyle olacak:

Mahmutbey-Mecidiyeköy 26 dakika, Kağıthane-Mecidiyeköy 4,5 dakika, Alibeyköy-Taksim 12 dakika, Kağıthane-Üsküdar 26 dakika, Tekstilkent-Mecidiyeköy 20,5 dakika, Çağlayan-Yenikapı 14,5 dakika, Alibeyköy-Bostancı 47 dakika, Çağlayan-Üsküdar 23,5 dakika, Ümraniye-Kağıthane 39,5 dakika, Eyüp (Alibeyköy)-Kadıköy 36,5 dakika, Beşiktaş-Mecidiyeköy 5,5 dakika, Beşiktaş-Kağıthane 10 dakika, Beşiktaş-Mahmutbey 31,5 dakika, Beşiktaş-Alibeyköy 12,5 dakika, Beşiktaş-Etiler 13 dakika, Beşiktaş-Sarıyer Hacıosman 25,5 dakika, Bahçeşehir-Mahmutbey 21 dakika, Bahçeşehir-Mecidiyeköy 47 dakika, Bahçeşehir-Beşiktaş 52,5 dakika ve Halkalı Toplu Konut-Beşiktaş 38,5 dakika.

Okuyucu Yorumları
Yorumunuz :

Sesli Chat
Kategori Listesi
Sayfalar
Son Eklenen Konular
Son Eklenen Yorumlar
Konu Etiketleri
Sistem Giris

Sitemizde Kamerali ve Sesli Sohbet Hizmeti Verilmektedir.Uyelerimiz ve Misafir Kullanicilarima Kamera ve Sesli Sohbet imkani Tamamiyle Ucretsizdir.Butun Kullanicilarimiza Hos Sohbetler Diliyoruz ...

Bilgi : info@nefespanel.com