- Sosyal Ağlar :
Sesimizi Dünya Alem Duysun!
SesliChat
SİTE DUYURULARI :
  • YORUMLARINIZI BEKLiYORUZ
SOSYAL PAYLASIM :
Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Ciddiye almadım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AB müzakerelerinin referanduma götürülebileceğine yönelik sözlerini ”ciddiye almadığını” belirtti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, AB müzakerelerinin referanduma götürülebileceğine yönelik sözlerini “ciddiye almadığını” belirtti.

CHP TBMM Grubu, Genel Başkan Kılıçdaroğlu başkanlığında basına kapalı toplandı.

Kılıçdaroğlu’na, toplantı çıkışında Erdoğan’ın, “AB müzakerelerini referanduma götürebiliriz” açıklaması soruldu. Kılıçdaroğlu, “Ciddiye almıyorum.” dedi.

BU İŞİN SİYASİ SORUMLUSU OLAN KİŞİLER VARDIR

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök de aynı yöndeki soruyu yanıtlarken, Türkiye’nin AB mücadelesinin, 1960’da İsmet İnönü’nün öncülüğünde başlayan bir mücadele olduğunu söyledi. Gök, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bundan 5-6 yıl önce Recep Tayyip Erdoğan, AB ile müzakere tarihini aldığında, Türkiye’ye geldiğinde bütün gazetelerde sürmanşet olmuş, Türkiye bir bayram havasına bürünmüş, gündüz havai fişekle kutlanmıştı. Şimdi gelinen noktada, AKP’nin yarattığı tahribatın AB tarafından çok net tespit edilmesi, Türkiye’de otoriter yapının geldiği noktanın sürdürülemez bir hale geldiği tespitlerinin yarattığı sıkıntı üzerine, ‘referanduma götürürüz’ sözü, ciddiye alınacak bir söz değildir.

Türkiye, çağdaşlaşma yolunda, AB değerlerini benimseyerek yoluna devam edecektir. Cumhurbaşkanı bu konuda beyanda bulunacak bir makam değildir. İşin hükümeti, siyasi sorumlusu olan kişiler vardır. Cumhurbaşkanı, yine her işte olduğu gibi yetkisi olmayan bir konuda konuşmuştur. Ciddiye almıyoruz.”

Gök, Türkiye’yi Cumhurbaşkanı’nın yönetmediğini, ülkeyi yöneten bir hükümet olduğunu düşündüklerini söyledi.

Okuyucu Yorumları
Yorumunuz :

Sesli Chat
Kategori Listesi
Sayfalar
Son Eklenen Konular
Son Eklenen Yorumlar
Konu Etiketleri
Sistem Giris

Sitemizde Kamerali ve Sesli Sohbet Hizmeti Verilmektedir.Uyelerimiz ve Misafir Kullanicilarima Kamera ve Sesli Sohbet imkani Tamamiyle Ucretsizdir.Butun Kullanicilarimiza Hos Sohbetler Diliyoruz ...

Bilgi : info@nefespanel.com