- Sosyal Ağlar :
Sesimizi Dünya Alem Duysun!
SesliChat
SİTE DUYURULARI :
  • YORUMLARINIZI BEKLiYORUZ
SOSYAL PAYLASIM :
İstanbul 30 Mayıs’ta kilitlenecek Erdoğan-HDP çakışması

2015 genel seçimleri için 30 Mayıs’ta İstanbul mitingi düzenleyecek olan HDP, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılacağı Fetih programıyla çakıştı.

7 Haziran seçimlerine günler kala, partiler seçim mitinglerine hız verdi. HDP’nin 30 Mayıs’taki İstanbul-Kazlıçeşme mitingi ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı Yenikapı’daki Fetih kutlama programı aynı saatlerde gerçekleşeceği sebeple büyük çakışma yaşanacak!

30 MAYIS’TA İSTANBUL TRAFİĞİ NE HALE GELECEK?

Özellikle trafik açısından İstanbul’da, bu iki programın olağanüstü bir günün yaşanmasına neden olacağı bekleniyor. Bu 2 büyük programın güvenliği konusunda yoğun çalışmalar sürüyor. Programa Başbakan Ahmet Davutoğlu’da katılacak. Devletin zirvesi de Yenikapı’da buluşacak.

30 Mayıs’ta İstanbul trafiğinin kilitlenmesi beklenirken, bu konuyla ilgili HDP’den açıklama geldi:

“PROVOKASYON”

HDP İstanbul İl Örgütü Eş Genel Başkanı Cesim Soylu, “Cumhurbaşkanı’nın aynı gün ve saatte miting yapacak olması provokasyondur. Şimdiye kadarki saldırılarda soğukkanlılığımızı koruduk. Bu mitingde de kitlemiz, hiçbir şekilde provokasyonlara gelmeyecek.” dedi. Pervin Buldan da, Erdoğan’ın mitingini manidar bulduğunu söyledi.
hdp-cesim-soylu.jpg

“FETİH PROGRAMI DEĞİL, MİTİNG…”

Basın toplantısı düzenleyen HDP İl Örgütü Eş Genel Başkanı Cesim Soylu, İstanbul mitinginin seçim çalışmalarının zirvesi olacağını söyledi. İstanbul’da iyi bir seçim çalışması yürüttüklerini kaydeden Soylu, “Miting yapacağımız önceden belliydi. Çok erken bir tarihte bunu emniyete bildirmemize rağmen, valilikle görüşmemize rağmen aynı gün neredeyse aynı saatlerde Yenikapı’da AKP mitingi yapılmaktadır. Valilik, her ne kadar bunu İstanbul’un kurtuluşunun yıl dönümü olarak değerlendirse de Cumhurbaşkanı ve Başbakan aslında AKP mitingi yapmaktadırlar. AKP’nin renkleriyle İstanbul donatılmış. AKP’nin pankartları ve çağrılarıyla ve yetkilerinin fotoğraflarıyla donatılmış bir mitingdir. Bu mitingin aynı güne ve saatlere getirilmiş olması bizce bir provokasyondur. Farklı partilere mensup milyonlarca insanın aynı mekana doğru geliyor olmasının provokasyona zemin hazırladığını ve bunun böyle yapılmasının esasen provokatif olduğunu söylemek istiyorum.” diye konuştu.

“SEÇMENİMİZE BİR ÇAĞRIDA BULUNUYORUM: SOĞUKKANLILIĞINIZI KORUYUN”

HDP’ye yapılan saldırıları hatırlatan Soylu, şöyle devam etti: “Bu güne kadarki saldırılara karşı soğukkanlılığımızı koruyarak provokasyonlara gelmediğimiz gibi bu mitingde de kitlemiz, mitingimize gelmek isteyenler hiçbir şekilde provokasyonlara gelmeyecek. Kuşkusuz, otobüslerde, vapurlarda, metrobüste, Marmaray’da AKP seçmeniyle birlikte geleceklerdir. Seçmenimize de bir çağrıda bulunuyorum. Şimdiye kadar koruduğumuz metanetimizi bu süreçte daha fazla koruyacak, son derece demokratik bir etkinliğe gittiğimizi gösterircesine birlikte gelecek, hiçbir şekilde sözlü ya da başka şekilde karşılaşmamız olmayacak. Hiçbir seçmenimizin böyle bir tutumu olmayacak. En sakin ve örnek olacak şekilde mitinge gelip oradan da bu şekilde dağılacaklardır. Bizim, bu tür provokatif tutumlara cevabımız 7 Haziran’da seçimde olacaktır.”

Belediye imkanlarından yararlanmayacaklarını belirten Soylu, “Belediyeler, otobüslerle alanlara insan taşıma değil, diğer tüm çalışmalarda AKP’nin hizmetinde oldu. Bizim böyle bir talebimiz olmadı. Kendi olanaklarımızla, gerçekleştireceğimiz bir miting olacak.” dedi.

huda-kaya.20150525154210.jpg

HÜDA KAYA: TAMAMEN KENDİ EMEKLERİMİZLE, PARAMIZLA…

HDP İstanbul milletvekili adayı Hüda Kaya, 30 Mayıs Cumartesi günü herkesi Kazlıçeşme Meydanı’na davet etti. Kaya, “HDP olarak bütün halklarımızla, insanlarımızla, nasıl eşit olmayan şartlarda seçim kampanyası yürüttüğümüzün hepimiz farkındayız. Trilyonlarca yardım alan devlet, sistem partileri var karşımızda. Bir de iktidar olan partinin elinde bulundurduğu devletin bütün kurumlarıyla kaymakamlık, valilik, emniyet, diyanet başta olmak üzere hastanelere, öğretmenlere kadar bütün kamu görevlilerini hatta öğrencilerini, elemanlarını genelgelerle, emirlerle meydanlara nasıl taşımayla alanları doldurma gayretinde olduklarının farkındayız.” şeklinde konuştu.

Bu imkanların hiç birinin ellerinde olmadığını ifade eden Kaya, “Tamamen kendi emeklerimizle, ekmek paramızla, koşturmamızla, alın terimizle ortaya bir çaba koyduk. Ve hep beraber cumartesi günü İstanbul’da bu emeklerimiz için bir araya gelelim, buluşalım. Türkiye’ye coşkumuzu, barajları nasıl parçalayacağımızı gösterelim. Sandıklarımıza, oylarımıza sahip çıkarak çıkan sonuçlarla 8 Haziran’da bir barış bayramını hep beraber kutlayacağımıza inanıyorum.” dedi.

pervin-buldan.20150525154329.jpg 

PERVİN BULDAN: MANİDAR BİR PROGRAM

HDP Gurup Başkanvekili Pervin Buldan, demokratik olmayan bir yarış içerisinde olduklarını söyledi. Buldan, “Bir tarafta devletin tüm imkanlarını kullanan bir iktidar partisi, diğer tarafta hazine yardımı alan muhalefet, bir tarafta da halkın bağışlarıyla ayakta durmaya çalışan Halkların Demokratik Partisi var. Böylesi adaletsiz bir yarış içerisinde emek vererek, çaba sarf ederek, mücadele ederek bu günlere kadar geldiğimizi ifade etmek isterim. 7 Haziran, aslında bir dönüm tarihidir. 7 Haziran, ezilen halkların kendi kaderini belirleyeceği bir tarih olacaktır. Ben şuna inanıyorum. 7 Haziran’da Türkiye’de yaşayan tüm halklar ellerini vicdanlarına koyarak, kendi kaderlerini belirleyeceklerdir. Bunun için, belki İstanbul’da küçük çapta da olsa mitingler gerçekleştirdik fakat her gittiğimiz yer büyük miting oldu. Bu mitingleri, 30 Mayıs’ta Kazlıçeşme Meydanı’nda taçlandıracağımız bir mitinge çevirmek istiyoruz.” diye konuştu.

“TAMAMEN HDP’NİN MİTİNGİNİ BOŞA ÇIKARMAK ANLAMINA GELECEKTİR”

“Milyonların sel olup aktığı bir Kazlıçeşme görmek istiyoruz.” diyen Buldan, şöyle devam etti:

“Aynı tarih ve saatte Cumhurbaşkanı’nın bir miting gerçekleştirmesi gerçekten manidar bir durum. Cumhurbaşkanı da biliyor ki o tarihte ve kendisine yakın olan bir meydanda Halkların Demokratik Partisi’nin bir seçim mitingi gerçekleşecek. Buna denk bir tarih ve saat belirlemeleri tamamıyla Halkların Demokratik Partisi’nin mitingini boşa çıkarmak anlamına gelecektir, onlar açısından. Ama biz şuna inanıyoruz, halklar Cumhurbaşkanı’nın gerçekleştireceği mitinge değil halkların birlikte olacağı mitinge geleceklerdir.”

Okuyucu Yorumları
Yorumunuz :

Sesli Chat
Kategori Listesi
Sayfalar
Son Eklenen Konular
Son Eklenen Yorumlar
Konu Etiketleri
Sistem Giris

Sitemizde Kamerali ve Sesli Sohbet Hizmeti Verilmektedir.Uyelerimiz ve Misafir Kullanicilarima Kamera ve Sesli Sohbet imkani Tamamiyle Ucretsizdir.Butun Kullanicilarimiza Hos Sohbetler Diliyoruz ...

Bilgi : info@nefespanel.com