- Sosyal Ağlar :
Sesimizi Dünya Alem Duysun!
SesliChat
SİTE DUYURULARI :
  • YORUMLARINIZI BEKLiYORUZ
SOSYAL PAYLASIM :
Fransa’da Euro 2016 tehlikede

Fransa’da Euro 2016’nın başlayacağı günden itibaren çalışanlara süresiz grev çağrısı yapıldı. Grevler, Euro 2016’yı etkileyebilir.

Euro 2016’ya ev sahipliği yapacak Fransa, dokuz gündür hayatı durma noktasına getirengrevlerle sarsılıyor.

İŞÇİLER GERİ ADIM ATMIYOR

Ülke genelinde iş bırakıp sokaklara inen, yolları kapatarak ateş yakan işçiler, hükümetin yeni çalışma yasasından vazgeçmesini talep ediyor. Hükümet ise ara ara geri adım sinyalleri verse de işçilere ve sendikalara karşı geri adım atmıyor.

Fransa'da Euro 2016 tehlikede

Euro 2016 için Fransa’ya gidip maçları izlemek isteyenlerin en çok merak ettiğiyse ulaştırma sektörünün durumu.

SÜRESİZ GREV ÇAĞRISI

Ulaştırma sektöründeki işçileri temsil eden SUD-RATP önceki gün tam da Euro 2016’nın başlayacağı günden başlamak üzere çalışanlara süresiz grev çağrısında bulundu. İşçiler, 2 Haziran’da Paris metrosu ve bazı tren hatlarında da iş bırakma kararı aldı.

Fransa'da Euro 2016 tehlikede

TURNUVANIN GREVDEN ETKİLENME İHTİMALİ

SUDRATP ulaştırma sektöründe grev çağrısı yapan üçüncü sendika olurken Avrupa 2016 Futbol Şampiyonası’nın da grevden etkilenme ihtimali yönündeki endişeler arttı.

Öte yandan grevlerin yanı sıra başkent Paris başta olmak üzere pek çok kentte hükümeti protesto gösterileri de düzenleniyor. Gösterilere meslek örgütlerinin yanı sıra öğrencilerin de yoğun katılımı dikkat çekiyor.

Fransa’da çalışma yasası protestolarında sert müdahale VİDEO

Fransa'da Euro 2016 tehlikede

Polis kaynakları gösterilere önceki gün katılanların 300 bini bulduğunu, dün de 180 bin kişinin yürüyüş yaptığını söylüyor.

Okuyucu Yorumları
Yorumunuz :

Sesli Chat
Kategori Listesi
Sayfalar
Son Eklenen Konular
Son Eklenen Yorumlar
Konu Etiketleri
Sistem Giris

Sitemizde Kamerali ve Sesli Sohbet Hizmeti Verilmektedir.Uyelerimiz ve Misafir Kullanicilarima Kamera ve Sesli Sohbet imkani Tamamiyle Ucretsizdir.Butun Kullanicilarimiza Hos Sohbetler Diliyoruz ...

Bilgi : info@nefespanel.com