- Sosyal Ağlar :
Sesimizi Dünya Alem Duysun!
SesliChat
SİTE DUYURULARI :
  • YORUMLARINIZI BEKLiYORUZ
SOSYAL PAYLASIM :
Çavuşoğlu’ndan İncirlik açıklaması!

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan hafta içindeki İncirlik iddiaları ile ilgili açıklama geldi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Malta Dışişleri Bakanı Vella ile ortak düzenlediği basın toplantısındaki açıklamalarda bulundu. 

Çavuşoğlu, Alman siyasetçilerin İncirlik üssüne alınmadığına yönelik haberlere ilişkin, “İncirlik üssüne gelmek isteyen askeri ve teknik heyetlerin hepsi gelebiliyor; fakat şu aşamada askeri olmayan heyetlerin özellikle de siyasetçilerin İncirlike’e ziyareti uygun görülmemektedir” diye konuştu. 

NE OLMUŞTU? 

Alman Der Spiegel gazetesinin online sitesi “Türkiye Alman yetkililerin İncirlik’e girişini engelliyor” başlıklı bir haber yapmış, haberde Almanya’nın 1915 Olayları’nı ‘soykırım’ olarak nitelendiren tasarıyı kabul etmesi nedeniyle, Türkiye’nin üst düzey Alman delegasyonuna İncirlik Üssü’ne giriş izni vermediğini iddia etmişti. 

Haberde şu ifadeler kullanıldı: 

Türkiye, Alman Savunma Bakanlığı Müsteşarı Ralf Brauksiepe ve bazı Alman milletvekilleri, Temmuz ayı içerisinde İncirlik Üssü’nde incelemelerde bulunmak istedi. Türkiye ise heyetin Üsse girmesine izin vermedi. Alman Korgeneral Dieter Warnecke de Savunma Komisyonu’nda yaptığı açıklamada Türkiye’nin İncirlik Üssü’ne giriş izni vermemesinin sebebinin Alman Parlamentosu’nda onaylanan soykırım tasarısı olduğunu söyledi. 

Ayrıca Türkiye’nin sözlü olarak, Almanya’ya askeri yetkililerin İncirlik Üssü’nde incelemelerde bulunabileceğini, ancak politikacıların giremeyeceğini söylediği de iddia edildi.

Okuyucu Yorumları
Yorumunuz :

Sesli Chat
Kategori Listesi
Sayfalar
Son Eklenen Konular
Son Eklenen Yorumlar
Konu Etiketleri
Sistem Giris

Sitemizde Kamerali ve Sesli Sohbet Hizmeti Verilmektedir.Uyelerimiz ve Misafir Kullanicilarima Kamera ve Sesli Sohbet imkani Tamamiyle Ucretsizdir.Butun Kullanicilarimiza Hos Sohbetler Diliyoruz ...

Bilgi : info@nefespanel.com